Day: 11 kwietnia 2024

Szkolny Konkurs Sudoku

We wtorek, 19.03.2024 roku odbył się Konkurs Sudoku dla uczniów klas trzecich, przygotowany przez p. Iwonę Kolatorską i p. Annę Wojterską.

Do konkursu przystąpiło 8 uczniów, po dwóch z każdej klasy. Celem konkursu było wyłonienie tych uczniów, którzy wykazują się umiejętnością logicznego myślenia i wyobraźnią przy rozwiązywaniu problemów matematycznych, a także popularyzacja łamigłówek liczbowych wśród uczniów.

Wyniki konkursu:

I miejsce ucz. z klasy III b- Mateusz Szarpak,

II miejsce ucz. z klasy III d- Aleksander Łapiński,

III miejsce ucz. z klasy III a- Julia Wujkowska.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Wszystkich uczniów naszej szkoły- lubiących zagadki logiczne, główkowanie i kombinowanie- zachęcamy do rozwiązywania SUDOKU, ponieważ jest to doskonała gimnastyka dla umysłu.

„Razem z LOP dla czystego powietrza”.

W środę, 10 kwietnia uczniowie klas czwartych odwiedzili Teatr Impresaryjny, w którym mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu organizowanym z okazji Dnia Ziemi. Przedsięwzięcie współorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody odbyło się pod hasłem „Razem z LOP dla czystego powietrza”. Spotkanie rozpoczęło się od wizyty w foyer teatru, gdzie rozlokowano liczne stanowiska organizacji zajmujących się ekologią. Uczniowie mogli wziąć udział w konkursach, losowaniach oraz rozwiązywać zagadki przyrodniczo-ekologiczne. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana gadżetem: breloczkiem, kredkami, plecakiem, torbą ekologiczną itp. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też obserwacje mikroskopowe, nawigowanie robotycznymi stworkami oraz ładowanie telefonów podczas jazdy na stacjonarnym rowerze. Następnie uczestnicy spotkania udali się do sali głównej teatru, gdzie obejrzeli film przedstawiający historię Ligi Ochrony Przyrody, która w ubiegłym roku obchodziła 95 lat. Po filmie szkolne koła LOP brały udział w konkursie. Zaprezentowano kilkanaście scenek, których zadaniem było promowanie ekologii. Wielkimi brawami osoby zebrane w teatrze nagrodziły uczniów Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku, którzy zorganizowali pokaz mody. Wszystkie zaprezentowane stroje powstały z materiałów, które wcześniej były wykorzystane podczas różnorodnych imprez szkolnych. Kolejnym elementem spotkania było wręczenie nagród w konkursach organizowanych przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Nasze wyjście do  Teatru Impresaryjnego zakończyło się ponowną wizytą w foyer i zdobyciem kolejnych gadżetów. Wszyscy zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie.